Отборът на Борусия Дортмунд надви Аугсбург с 4:3 у дома

...

Борусуя Дортмунд надви Аугсбург в мач със седем гола

Отборът на Борусия Дортмунд надделя Аугсбург с 4:3 вкъщи в първия си мач след зимната пауза в немската Бундеслига.

Обектът на интерес от редица европейски грандове Джуд Белингам откри резултата за " жълто-черните " след към половин час игра, само че Арне Майер възвърне статуквото в 40-ата минута. До края на полувремето паднаха още две попадения - по едно и за двата отбора, като Нико Шлотербек бе прецизен за домакините, а Ермедин Демирович за гостите. След почивката влезлият от пейката Джейми-Байноу Гитънс изведе Дортмунд за трети път напред в резултата в 75-та минута.

Давид Чолина отново изравни за Аугсбург, само че друга от промените на Борусия - Джовани Рейна, постави точка на разногласието с четвърти гол. Половин час от пейката за домакините записа завърналият се след борба с рак на тестисите Себастиан Алер. За него това на процедура бе и формален дебют за " жълто-черните ", защото той не игра точно поради подлото заболяване, откакто бе закупен от Аякс.

В класирането Борусия Дортмунд е шести с 28 точки, до момента в който Аугсбург е 15-и с 15 пункта.

За Дортмунд следва посещение на Майнц 05, до момента в който Аугсбург приема Борусия Мьонхенгладбах.