Отборът на Берое Стара Загора записа първата си победа от

...

Берое надви Македония ГП за първи успех в контролите

Отборът на Берое Стара Загора записа първата си победа от началото на зимната подготовка в Белек, Турция, откакто надигра с 3:2 северномакедонския Македония Гьорче Петров.

Контролата сред двата отбора беше сложена под сериозен въпрос, защото почитателите на " зелените " пожелаха тя да бъде анулирана поради възходящото напрежение сред България и Северна Македония.

Още през вчерашния ден обаче управлението на заралии излезе с публична позиция, в която изрично съобщи, че инспекцията ще се организира по проект.

Кристиян Стойкоски даде преднина на северномакедонския отбор в 31-та минута, само че след почивката Берое стигна до цялостния поврат посредством две попадения на Вини Трибуле в 49-та и 87-та минута, а сред тях се разписа и Дамян Йорданов.

Алексей Славков пък оформи крайния резултат 3:2, откакто беше прецизен в 88-та минута.

В понеделник (30 януари) Берое Стара Загора ще изиграе последната си контрола в Турция, като футболистите на Николай Киров ще се изправят против украинския Ингулец.