Отборът на Байер Леверкузен записа убедителен успех над Кьолн в

...

Байер Леверкузен срази последния Кьолн

Отборът на Байер Леверкузен записа безапелационен триумф над Кьолн в мач от Бундеслигата. Лидерът във краткотрайното класиране нямаше особени проблеми против последния в таблицата и се наложи с 3:0.

„ Аспирините ” преобладаваха през целия мача, а резултатът 3:0 бе най-малкото, с което можеха да си тръгнат гостите.

Йонас Хофман откри за домакините с прецизен удар в 22-ата минута, а 10 по-късно Жереми Фримпонг повиши на 2:0. Виктор Бонифейс оформи класиката за Байер Леверкузен през втората част.

Така отборът на Шаби Алонсо записа трета поредна победа в шампионата, а „ козлите ” не престават с разочароващите изяви в шампионата. От началото на сезона Кьолн има едвам една точка в актива си и разумно заема последното място в таблицата.