Отборът на Байер Леверкузен победи с 3:2 Карабах в мач-реванш

...

Късна драма: Байер продължи към 1/4-финалите в ЛЕ след фамозен обрат срещу Карабах

Отборът на Байер Леверкузен победи с 3:2 Карабах в мач-реванш и се класира за 1/4-финалите на Лига Европа. " Аспирините " изоставаха с два гола, както и в първата среща, когато стигнаха до 2:2.

Попадения през първото полувреме нямаше, като стана забавно през второто, когато Абдела Зубир откри за гостите в 58-ата минута.

Само четири минути по-късно обаче Карабах остана с човек по-малко, защото Елвин Джафаркулиев си изкара пряк червен картон.

Обратно на упованията тимът от Азербайджан съумя да вкара още един гол. Жуниньо осъществя за 2:0 в 67-ата минута и усложни обстановката на Байер Леверкузен.

Лидерът в немския шампионат обаче натисна и Фримпонг понижи изоставането в 72-ата минута.

Драмата настъпи след края на постоянното време, когато Патрик Шик на два пъти бе прецизен, с цел да донесе цялостния поврат на " аспирините ". Като по този метод избави отбора от загуба и го класира напред в шампионата. Така Байер Леверкузен остава непобеден след 37 мача през сезона.