Отборът на Балкан (Ботевград) записа първа победа в четвъртфиналните плейофи

...

Балкан без проблеми срещу Спартак на старта на плейофите

Отборът на Балкан (Ботевград) записа първа победа в четвъртфиналните плейофи на Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на Спартак (Плевен) с 96:63 (26:23; 25:15; 29:11; 16:14) и поведе в серията с 1:0.

Крис Минков беше най-резултатен за спечелилите – 14 точки, а Димитър Димитров се отличи с 13 точки.

Цветослав Острев вкара 20 точки за плевенчани, а Иван Лилов и Радослав Кочев завършиха с по 11 точки.

Двубоят стартира равностойно, като в първите няколко минути двата тима си размениха лидерската позиция на няколко пъти, а след първите 10 минути домакините от Ботевград бяха напред с минимална преднина – 26:23. През втория интервал обстановката се промени, откакто възпитаниците на Небойша Видич усъвършенстваха доста представянето си, а това им разреши да си подсигурят двуцфрен задатък на почивката – 51:38.

Всичко в този дуел бе решено в третия интервал, когато домакините от Ботевград демонстрираха образно, че са с класа над противника и доста бързо натрупаха още по-сериозна преднина – 80:49, като в заключителните 10 минути баскетболистите и на двата тима просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 96:63.