Отборът на Балкан (Ботевград) е първият финалист в Националната Баскетболна

...

Балкан е финал в Националната Баскетболна Лига

Отборът на Балкан (Ботевград) е първият финалист в Националната Баскетболна Лига през сезон 2017/18,след като през днешния ден възпитаниците на Небойша Видич се постановиха при семейството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 102:91 и по този метод завоюваха полуфиналната серия с общ резултат 3:1 победи.

Ботевградчани потеглиха вихрено в мача, като небрежно поведоха със 7:0, като до края на първата четвърт домакините съумяха да задържат преднината си, без значение, че противникът им се разсъни към края на интервала – 28:20.

В началото на вторите 10 минути пловдивчани потеглиха добре, само че малко по-късно аварийна им пейка получи техническо нарушаване, след което Петков, Иванов и Хоутън бяха точни и Балкан доближи до двуцифрен задатък – 35:23. Всичко това допълнитрлно обърка баскетболистите на Академик Бултекс 99, които безусловно стопираха да играят, а под другия панер Кесар и Калахан бяха безпощадни от тройката за 45:27. Асен Николов реагира незабавно с спиране, като наставленията му дадоха резултат и в оставащото време до края на първото полувреме Димитров и Дурчев също демонстрираха прецизен мерник и върнаха пловдивските „ студенти “ на единствено 10 точки зад противника – 39:49.

Третата четвърт стартира равностойно, като домакините продължиха да показват убийствено прецизен мерник от зоната за три точки, само че противникът не им отстъпи и след близо три минути игра разликата продължаваше да е 10 точки в интерес на Балкан – 55:45. Последваха нови мощни моменти за ботевградчани, които още веднъж поеха самодейността, а това им оказа помощ да стигнат до още по-комфортна преднина преди началото на заключителните 10 минути - 75:58.

В решителната последна четвърт пловдивските „ студенти “ се хвърлиха с всички сили в опит да се приближат до противника и да потърсят обрата. Усилията им дадоха резултат и две минути преди края на дуела Академик бе единствено на девет точки от Балкан – 83:92, само че времето не стигна за нищо повече и успеха остана в Ботевград - 102:91, което изпрати Балкан на финала в Националната Баскетболна Лига.