Отборът на България по тенис за жени загуби двубоя срещу

...

България отстъпи на Австрия за "Били Джийн Кинг къп"

Отборът на България по тенис за дами загуби дуела против Австрия от първа група на Евро-африканската зона на шампионата " Били Джийн Кинг къп " в Анталия, Турция, откакто отстъпи в мачовете на единично.

Във втория Изабелла Шиникова загуби против Юлия Грабер с 2:6, 3:6 след 67 минути игра.

Двубоят стартира с разменени пробиви. След това Грабер направи още два брейка – в четвърти и в заключителния гейм, с цел да завоюва частта.

Австрийката направи брейк за 3:1 в идващия сет. Шиникова го върна, само че позволи нов пробив за 4:2 и до края на съумя да навакса.

По-рано, в първата среща Джулия Терзйиска загуби с 1:6, 4:6 против Синя Краус.

Предстои мач на двойки, за който капитанът Дора Рангелова е декларирала Шиникова и Терзийска.
България е в група " Б " на шампионата, в която са още Швеция, Хърватия, Словения и Грузия.
Източник: bnr.bg