Отборът на Аугсбург се изкачи до евроместата в Германия след

...

Аугсбург лети високо след триумф във Франкфурт

Отборът на Аугсбург се изкачи до евроместата в Германия след триумф с 2:1 като посетител на Айнтрахт (Франкфурт). Филип Макс (20) и Каюби (77) вкараха за баварския отбор. Домакините се регистрираха с гол на Йович (79).

В 20-ата минута Филип Макс откри резултата при опит за центриране. Топката беше сложена настрана от наказателното поле, бранителят на гостите я завъртя в опит за пас, никой не игра с нея, а тя се удари в далечната греда и влезе в мрежата. В 25-ата Кевин-Принс Боатенг можеше да изравни, само че вратарят улови без съмнение.

Гостите от Бавария продължиха да работят рисково и след почивката. В 67-ата минута мъничко не доближи за втори гол след удар на Финбогасон. Десет минути по-късно вторият гол във вратата на Айнтрахт беше реалност. Каюби беше прецизен след подаване на Финбогасон. Ударът пристигна от 26 метра. В 79-ата Лука Йович върна едно попадение с глава.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 4 кръг, събота 16 септември  Айнтрахт (Франкфурт) 1:2краен резулат  Аугсбург