Отборът на Атлетико Мадрид постигна много лесна победа като гост

...

Атлетико направи Райо Валекано на пух и прах

Отборът на Атлетико Мадрид реализира доста лесна победа като посетител над Райо Валекано в мач от 3-ия кръг на Примера дивисион. Футболистите на Диего Симеоне се постановиха със звучното 7:0, като по този метод записаха един от най-големите резултати за сезона в Испания, макар че за минали едвам три кръга от началото му.

Поражението е първо за Райо Валекано през новата акция.

Мачът стартира чудесно за отбора на „ дюшекчиите ”, които поведоха в резултата още преди да са минали две минути игра. Антоан Гризман даде преднина на Атлетико, а позволеният гол в допълнение стъписа домакините. Само четвърт час след първия съдийски сигнал Мемфис Депай повиши на 2:0 и значително предреши всичко в срещата прекомерно рано. Третия гол бе дело на крайния защитник Молина и пристигна в 36-ата минута.

След почивката паднаха цели четири нови гола. Точни бяха Алваро Мрата на два пъти, Анхел Кореа и Йоренте.

След изиграването на три мача от началото на сезона в Испания, Атлетико има две победи и едно тъждество, заемайки второто място след Реал Мадрид, чийто отбор е с цялостен актив от точки. Райо Валекано пък е осми с две победи и едно проваляне.