Отборът на Атлетико Мадрид надви с 3:1 гостуващия Еспаньол в

...

Атлетико се доближи до Барса и Реал Мадрид

Отборът на Атлетико Мадрид надделя с 3:1 гостуващия Еспаньол в двубой от 13-ия кръг на Ла Лига. “Бланкиблаус” откриха резултата посредством Сержи Дардер в 38-ата минута. Попадения на Анхел Корея (45), Алваро Мората (58) и Коке (90+2) зарадваха почитателите на Атлети. С триумфа столичани се приближиха на точка от водачите Барселона и Реал Мадрид, които са с мач по-малко.

Диего Симеоне заложи на 4-4-2 с Алваро Мората и Анхел Корея в офанзива. Саул зае позицията на левия бранител.
“Дюшекчиите” поеха самодейността при започване на дуела. В 16-ата минута Мората стреля неопределено очи в очи с вратаря Диего Лопес. Пет минути по-късно Ву Лей шутира рисково около дясната греда на вратата на Ян Облак. В 38-ата гостите от Барселона нанесоха голов удар. Виктор Санчес преодоля Томас и подаде към Сержи Дардер, който осъществя страховит гол с мощен шут от 20 метра - топката влетя в далечния ъгъл за 0:1. В последните секунди на добавеното време Мората центрира от наказателното поле към дребното наказателно, където Анхел Корея осъществя с глава за 1:1.

Атлети стартира мощно второто полувреме. В 55-ата минута Диего Лопес трябваше да пресича остро центриране, а по-късно при удар на Саул топката беше отклонена в корнер. Три минути по-късно Витоло изведе Мората, който матира вратаря с удар в близкия ъгъл - 2:1. " Папагалчетата " потеглиха напред в опит да изравнят. Във втората добавена минута на втората част " червено-белите " построиха контра, при която имаше няколко непокрити футболисти на домакините в наказателното поле. В последна сметка Коке насочи в мрежата за крайното 3:1.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 13 кръг, неделя 10 ноември  Атлетико Мадрид 3:1краен резулат  Еспаньол