Отборът на Аталанта победи с 4:1 тима на Салернитана в

...

Аталанта разби последния Салернитана за едно полувреме

Отборът на Аталанта победи с 4:1 отбора на Салернитана в мач от италианската Серия А. Това бе четвърти следващ триумф за „ бергамаските ” във всички шампионати.

Гостите изненадващо поведоха в резултата още в 10-ата минута, когато Лоренцо Пирола бе прецизен. Въпреки ранния гол футболистите на Аталанта по този начин и не съумяха да отговорят на предизвикването през първата част и се отдръпнаха на отмора с гол пасив.

През втората част обаче, домакините излязоха на терена напълно преобразени и нанизаха цели четири безответни гола. Луис Мурел, Марио Пашалич, Де Кетеларе и Алексей Миранчък бяха точни за „ синьо-черните ”, с цел да изковат скъпия триумф.

След съумяха Аталанта се изкачи до седмата позиция във краткотрайното нареждане, до момента в който тимът на Салернитана е закотвен на дъното с едвам 8 точки в актива си.