Отборът на Астана ще бъде следващият съперник на българския Лудогорец

...

Лудогорец ще играе с Астана в третия кръг на Лига Европа

Отборът на Астана ще бъде идващият противник на българския Лудогорец в европейските клубни шампионати. Първенецът на Казахстан позволи втора поредна загуба, този път вкъщи с 0:2, от хърватския Динамо Загреб и с общ резултат 0:6 отпадна във втория квалификационен кръг на Шампионската лига.
Така Астана ще продължи европейското си присъединяване във втория по мощ шампионат на Стария континент - Лига Европа, където е и Лудогорец, който във вторник отпадна от словенския Олимпия Любляна с общ резултат 2:3.
На стадиона в столицата на Казахстан точни за Динамо бяха Махир Емрели и Антонио Марин, надлежно в 24-тата и 89-ата минута. Още един гол на Емрели бе анулиран поради фаул при започване на второто полувреме, а в средата на второто гредата лиши домакините от почетен гол след удар с глава на Абат Аимбетов.

Динамо пък се класира за третия квалификационен кръг в Шампионската лига. В него хърватите ще се изправят против първенеца на Гърция АЕК Атина.

Астана приема Лудогорец в първия мач на 10 август, реваншът на " Хювефарм Арена " в Разград е на 17 август.
Източник: dnesplus.bg