Отборът на АПОЕЛ (Никозия) спечели дербито с Аполон от 9-ия

...

АПОЕЛ удари Аполон в добавеното време, само Илиан Илиев взе участие в мача

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) завоюва дербито с Аполон от 9-ия кръг на шампионата на Кипър. Столичани се постановиха с минималното 1:0, като стигнаха до триумфа чак в добавеното време на дуела. От българите единствено Илиан Илиев бе титуляр за домакините и остана на терена 60 минути, преди да бъде сменен от Багали Дабо. Георги Костадинов обаче не игра за гостите.

Мачът бе много равносилен и изглеждаше, че ще приключи при нулево реми. В добавеното време обаче гостите си завоюваха дузпа и Маркиньос осъществя наказателния удар, с цел да донесе триумфа на своя отбор в 93-тата минута на дуела.

Така АПОЕЛ се изкачи до 3-тото място в класирането с 18 точки. Аполон остава 5-ти с 15 точки. Водач е Пафос с 23 точки.