От испанския Барселона поздравиха в социалните мрежи бившата си звезда

...

От Барселона поздравиха Меси за трофея с Интер Маями

От испанския Барселона поздравиха в обществените мрежи някогашната си звезда Лионел Меси, който тази нощ завоюва 44-ия си трофей в кариерата, откакто новият му клуб Интер Маями победи в шампионата Купата на лигите.

Меси и съотборниците му завоюваха оценката след победа при дузпите с 10:9 (1:1 в постоянното време) против отбора на Нешвил.

Лионел Меси даде задатък на Интер в 23-ата минута. След почивката Нешвил изравни посредством хаитянина Фафа Пико в 57-ата минута, а резултатът се резервира до края.

С този триумф Меси публично стана най-титулованият футболист в историята, като смъкна от върха някогашния си бразилски съотборник в Барселона Дани Алвеш.

" Поздравяваме Лео Меси, че стана футболистът с най-вече титли в историята - 44. Гордеем се, че сме част от тази невероятна история ", написаха от Барселона.

С екипа на каталунците Меси има 10 шампионски трофеи, четири Шампионски лиги, 8 Суперкупи и 7 купи на Испания, три трофея от международни клубни шампионати и три Суперкупи на Европа.

С ПСЖ има две шампионски трофеи на Франция и една Суперкупа на страната.

На национално равнище с Аржентина Меси е печелил международното състезание, Купата на Южна Америка, олимпийски игри, младежко международно състезание, както и шампионата Финалисимо.