От гръцкия футболен клуб АЕК Атина изразиха недоволството си в

...

И в Гърция изреваха срещу съдийството на Кабаков

От гръцкия футболен клуб АЕК Атина показаха недоволството си в обществените мрежи от съдийството на Георги Кабаков след загубата с 1:2 в дербито против Панатинайкос от четвъртия кръг на локалния шампионат.

Орбелин Пинеда изведе " жълто-черните " напред в 36-ата минута, само че ПАО стигна до поврат след две дузпи до края на първото полувреме.

" Бяха направени необикновено неща, с цел да бъде извърнат резултата ", написаха от АЕК.

Те показаха и главните си искания към Кабаков. Според " жълто-черните " в обстановката преди отсъждането на първата дузпа в 43-ата минута е имало изблъскване с две ръце от Андраж Шпорар против Ехсан Хаджисафи, след което топката се е блъснала в ръката на левия бранителя на АЕК, а нарушаването за втория 11-метров углавен удар за противника в добавеното време на първата част пък е било отвън наказателното поле.

От АЕК недоволстват и от показания жълт картон на Пинеда поради това, че той е танцувал от наслада след маркирания гол.

" Пинеда направи безусловно същото против ПАС Янина, само че тогава нямаше никакъв проблем. Никой не може да повярва какво тъкмо направи съдията ", пишат от АЕК.
Източник: lupa.bg