Още по темата: Инна Ефтимова приключи с участието си в

...

Крисчън Коулмън остана номер 1 в късия спринт

Още по тематиката: Инна Ефтимова завърши с присъединяване си в Доха

Крисчън Коулмън (САЩ) не позволи изненади и завоюва международната купа на 100 м от шампионата в Доха (Катар).

23-годишният американец спря хронометъра на 9.76 сек (+0.6 /сек), с цел да оглави ранглистата за сезона. Негов подгласник стана защитаващият купата си от Лондон 2017 Джъстин Гатлин (САЩ) – 9.89 сек. Така двамата спортисти размениха позициите си от преди две години. Сега бронзът е за Андре Де Грас (кан), който усъвършенства персоналния си връх на 9.90 сек за триумфа.

Снимка: Getty Images

Първият край в хоризонталните скокове на 17-ото международно състезание даде задоволително страсти и напълно непредвиден поврат. Пък и достижението на спечелилия (8.69 м) не беше следено от много години на край на международен шампионат. Във към този момент 36-годишната история на този най-голям атлетически конгрес единствено американците Майк Пауъл (8.95) и Карл Люис (8.91 с вятър) и петкратният международен първенец Иван Педросо (Куб) (8.70 м) са записвали във времето по-висок краен резултат. Класиране : 1.Таджей Гейл 8.69, 2. Джеф Хендерсън 8.39, 3.Хуан-Мигел Ечевария 8.34, 5.Луво Маньонга 8.28, 6.Рушвал Самаай 8.23, 7. Джианан Ванг 8.20, 8. Юки Хашиока 7.97 м.