Ондржей Палат вкара гол 4:40 минути след началото на продължението

...

Тампа Бей победи Бостън с продължение и изравни серията

Ондржей Палат вкара гол 4:40 минути след началото на продължението и Тампа Бей се наложи с 4:3 над Бостън, с което изравни серията от Източната конференция на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ) на 1:1 победи.

Блейк Колман вкара два гола, а носителят на " Везина Трофеи " за най-хубав врата в постоянния сезон Андрей Василевски избави 22 удара. Така руснакът усъвършенства клубния връх на Николай Хабибулин и Бен Бишъп с 22-а успеха с " Лайтнинг " в плейофите.

Иначе Бостън повежда на два пъти в постоянното време посредством Ник Ричи и Брад Марчанд, само че Тампа Бей върна бързо головете, с помощта на Колман и миналогодишния MVP Никита Кучеров.

Колман даде още веднъж преднина на Лайтнинг след 10 минути игра в последната третина, а мачът стигна до продължение след второто попадение за Марчанд 3:58 минути преди финалната сирена.
Тампа имаше изрично преимущество в стрелбата към двете порти с 40:25, в това число 9:1 в продължението.
Бо Хорват вкара два гола, а Тайлър Тофоли и Елиас Петерсон записаха по шайба и по две асистенции при успеха на Ванкувър с 5:2 против Лас Вегас в различен мач от втория кръг на елиминациите в НХЛ, само че на Запад. Така канадците също изравниха серията след два изиграни мача.

Танер Пиърсън се разписа за Ванкувър, а Якоб Маркстрьом спря 38 удара на вратата си, в това число цели 21 във втората третина. Той получи голяма помощ и от отбраната, която усъвършенства клубен връх за плейофите с цели 40 блокирани удара.

Алекс Тък и Макс Пачорети вкараха головете за Вегас, а Робин Ленер избави 22 удара при едвам втората си загуба в плейофите.