Олимпик Марсилия спечели с 2:1 дербито срещу Ница от 29-ия

...

Олимпик Марсилия триумфира в дербито на Лазурния бряг

Олимпик Марсилия завоюва с 2:1 дербито против Ница от 29-ия кръг на Лига 1. Аркадиуш Милик изведе домакините напред в резултата с гол в третата минута на добавеното време на първата част.

Седрик Бакамбу се разписа в 89-ата минута, правейки резултата 2:0 за Марсилия.

Ница стигна единствено до почетен гол в добавеното време на мача, който бе дело на Марио Лемина.

Олимпик Марсилия е втори в класирането с 53 точки, Рен е трети с 52 точки, а Ница е четвърти с 50 точки.

Бордо позволи трета поредна загуба в шампионата, откакто отстъпи с 0:2 като хазаин на Монпелие в мач от 29-ия кръг на Лига 1. По този метод жирондинци направиха задачата си да оцелеят във френския футболен хайлайф съвсем невъзможна.

Двубоят на стадион „ Матмут Атлантик “ стартира със забавяне от близо 15 минути, защото почитателите на Бордо обсипаха терена със сигнални ракети.

Монпелие поведе с 2:0 до 16-ата минута с попадения на Уаи и Моле.

Гостите останаха с човек по-малко на терена в 39-ата минута, когато Коца бе изпъден с пряк червен картон.

Алберт Елис пропусна дузпата, която бе отсъдена за Бордо в 42-ата минута.

Монпелие остана с 9 индивида на терена, откакто надълбоко в добавеното време на първата част Михайло Ристич бе изпъден с пряк червен картон.

На полувремето вратарят на Бордо Беноа Костил се сблъска с ултрасите на тима, защото напрежение към тима продължава да нараства.

Костил се завръна след травма и беше освиркван през целия мач при всяко допиране до топката.

На полувремето той организира доста разгорещена полемика с ултрасите зад него, при което стюардите се намесиха, с цел да успокоят обстановката, до момента в който ракетите бяха хвърляни в посока на Костил.

Когато Костил се насочи към съблекалнята към него заваляха съществени обиди от ултрасите, на което той отговори с ръкопляскане.

Бордо игра през цялото второ полувреме с двама индивида повече, само че по този начин и не съумя да вкара гол.

Жирондинците са последни в класирането с 22 точки и изостават на шест от първия тим, който е над чертата на зоната на изпадащите.
Източник: lupa.bg