Олимпиакос няма намерение да прекъсва победния си рейд в Евролигата.

...

Алекс Везенков отново във вихъра си!

Олимпиакос няма желание да прекъсва победния си рейд в Евролигата. Възпитаниците на старши треньора Йоргос Барцокас записаха четвъртия си следващ триумф в най-силния клубен европейски шампионат, откакто приключиха двойната седмица в конкуренцията с вярна стъпка при гостуването си на Баскония, извоювано с 97:92 (32:16, 10:31, 23:27, 32:18) в зала “Фернандо Буеса Арена ” във Витория.

По този метод гръцкият гранд нанесе първо проваляне на испанците през сегашния сезон.

Олимпиакос към този момент е един от единствено двата останали тима без загуба досега в шампионата, присъединявайки се към компанията на също толкоз съвършеният отбор на Фенербахче, като двата тима заемат водещите две позиции в класирането с баланс от по 4-0.

Българският национал Александър Везенков още веднъж бе във вихъра си, като и довечера той бе главната движеща мощ на гръцкия гранд.

Крилото записа четвъртия си мач с 20+ маркирани точки през сегашния сезон, откакто приключи като най-резултатен с 26 точки и 7 борби.

При стрелбата си Везенков бе 6/7 от зоната за две точки, 4/9 от тройката и 2/2 от наказателната линия за 28 минути на терена в обичайна си титулярна роля. Звездата на българския баскетбол още веднъж бе най-полезният състезател на терена, приключвайки срещата с коефициент от 29!
Източник: lupa.bg