Оксфорд измъчи за едно полувреме Арсенал, но през втората част

...

Арсенал прегази Оксфорд и се натресе на Ман Сити

Оксфорд изтеза за едно полувреме Арсенал, само че през втората част лидерът във Висшата лига вкара три безответни гола и се класира за идващия кръг за ФА Къп, където ще срещне Манчестър Сити. " Артилеристите " си взеха решение мача през втората част, като през първото полувреме имаха две по-опасни обстановки, само че не съумяха да се възползват от тях.

Първата беше в 35-ата минута, когато Алберт Самби Локонга овладя страховит пас в наказателното поле и шутира незабавно към вратата, само че изстрелът му бе блокиран. В 43-ата минута пък Еди Нкетия си освободи място за удар, само че топката мина малко над напречната греда. Така двата отбора се отдръпнаха на отмора при резултат 0:0.

Оксфорд се държеше до 62-ата минута, само че в 63-ата Фабио Виейра центрира от свободен удар, а Мохамед Елнени с глава засече топката във вратата на Едуард МакГинти, с цел да даде задатък на Арсенал.

Седем минути по-късно Виейра записа още една асистенция, като този път подаде на Еди Нкетия, който се озова очи в очи с вратаря и копна топката над него.

В 76-ата минута Габриел Мартинели откри Еди Нкетия, който с второто си попадение в дуел оформи крайното 3:0 за Арсенал.
Източник: marica.bg