ОФК Локомотив (Мездра) победи с 4:2 дублиращия тим на Ботев

...

Локо победи дубъла на Ботев

ОФК Локомотив (Мездра) победи с 4:2 дублиращия отбор на Ботев (Враца) в контролна среща от зимната подготовка на двата третодивизионни тима, която се игра на градския стадион в Мездра. Домакините стигнаха до цялостен поврат, откакто губеха в резултата с 0:2.

Хеттрик за „ железничарите “ осъществя централният нападател Валдемар Стоянов, а един път се разписа новото попълнение Антонио Йорданов. Точни за гостите бяха Виктор Василев и Йордан Желев. Врачани поведоха в 25-ата мин., когато Любослав Младенов откри непокрит в центъра на защитата на „ черно-белите “ Виктор Василев, той нахлу на скорост и се разписа за 0:1. Десетина минути по-късно с техничен
удар от границата на наказателното поле централният нападател на „ зелените “ Йордан Желев повиши на 0:2.

Три минути по-късно обаче Антонио Йорданов се пребори за една противоречива топка пред пеналта и с компактен изстрел под напречната греда върна домакините в мача - 1:2. След почивката се развихри централният нападател на мездренци Валдемар Стоянов, който означи три безответни гола. Най-напред в 57-ата минута той трансферира технично вратаря на гостите Христо Георгиев за 2:2, три минути по-късно засече с глава центриране отдясно на Милен Василев за 3:2, а в 82-ата мин. се възползва от извеждащ пас на Светослав Валериев и оформи своя хеттрик за крайното 4:2.

Главният рефер Ивайло Данчев анулира по един гол на двата тима заради нарушавания в офанзива - на Василев за гостите в самия завършек на първата част и на Йорданов за домакините малко след антракта, а в 89-та минута изгони Тодор Горанов от състава на ботевци за апострофиране на съдийско
решение. В началото на второто полувреме централният бранител на локомотивци Васислав Димитров стреля в десния непряк дирек, а в заключителните минути на срещата вратарят на домакините Ивайло
Сайков отрази с атрактивен плонж рисков диагонален удар на Горанов.

Локомотив (Мездра) игра в състав: Ивайло Сайков, Камен Каменов (17 мин. Паоло Петков), Генади Петров, Давид Стоянов, Васислав Димитров, Гроздан Илиев (70 мин. Владимир Найденов), Милен Василев
(66 мин. Николай Генов), Светослав Валериев, Валдемар Стоянов, Браиан Стоянов и Антонио Йорданов.

Следващата инспекция на Локо (Мездра) е в сряда, 10 февруари, от 15:00 часа, когато момчетата на треньор Николай Нинов одобряват втория състав на Локомотив (София), а в неделя, 14 февруари, гостуват на Първа атомна (Козлодуй) в последната контрола от зимната си подготовка.