Общо 10 000 лева за деца на починали служители на

...

В Бургас събраха 10 000 лв. за деца на починали служители на МВР

Общо 10 000 лв. за деца на умряли чиновници на Министерство на вътрешните работи събраха на благотворителен футболен шампионат , който се организира на състезателен комплекс „ Славейков “ в Бургас . Организатор е СФК “Свети Никола “, с поддръжката на Община Бургас.

18 полицейски тима от 5 страни спориха за купата. Тя стана владеене на румънците от град Долж. На финала те надиграха отбора на Скопие-Северна Македония с безапелационното 5:2. Сборен състав от Сърбия и Босна и Херцеговина зае третото място, а четвърти останаха служителите на реда от Видин, които са дългогодишни участници в шампионата, оповестяват от Общината в града.

Купата на спечелилите от град Долж-Румъния връчи Диана Саватева – зам.кмет просвета, туризъм и спорт.

Останалите призьори бяха наградени от Веселина Деведжиева – шеф отдел „ Спорт “ в Община Бургас, комисар Неделчо Рачев – шеф на „ Охранителна полиция “ и Павлин Ковачев- основен уредник на благотворителния шампионат.

Събраната сума от 10 000 лв. ще бъде разпределена сред 18 деца на умряли служители на реда до18 годишна възраст, които живеят в бургаски район.
Източник: dariknews.bg