Нюкасъл продължава да е близо до топ 4, след като

...

Алмирон донесе победата на Нюкасъл срещу Евертън

Нюкасъл продължава да е покрай топ 4, откакто записа трета победа в последните си четири мача. " Свраките " завоюваха с 1:0 семейството си на Евертън след петия гол на Мигел Алмирон от началото на сезона. Парагваецът се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле в 31-ата минута.

Тимът на Еди Хау доминираше през първото полувреме, а Бруно Гимараеш на два пъти бе покрай попадение. Евертън не записва прецизен удар към вратата на домакините, макар че Доминик Калвърт-Люин стартира като титуляр за първи път този сезон. Английският национал се завърна след травма, само че една от дребното обстановки, които се откриха пред него, беше центриране от ъглов удар през първото полувреме, което той засече с глава, само че прати топката над вратата.

След обещаващо начало на сезона Евертън записа трета поредна загуба и на точка от зоната на изпадащите. Надеждите на отбора са ориентирани към идващите няколко мача, когато среща Кристъл Палас, Фулъм и Лестър.