Нюкасъл отнесе Лестър като гост с 3:0 и се изкачи

...

Нюкасъл отнесе Лестър и излезе втори

Нюкасъл отнесе Лестър като посетител с 3:0 и се изкачи на второ място в класирането. Свраките взеха решение мача с три бързи безответни гола за половин час.

С шестия си следващ триумф във Висшата лига северняците събраха 33 точки – една повече от Манчестър Сити. Лидер е с 37 точки. Арсенал и Сити обаче имат по 14 мача, а Нюкасъл – 16.

Крис Ууд откри от дузпа още в третата минута. Мигел Алмирон единствено четири минути по-късно отнова наказа шокирания отбор на домакините. Жоелингон постави точка на разногласието в 32-ата минута за 0:3. Това е Предишното беше при 4:0 над Астън Вила през октомври.

През второто полувреме в игра за лисиците влезе Джейми Варди. Той раздвижи офанзивата на сините, само че Лестър по този начин и не затрудно съществено гостите.
Източник: flashnews.bg