Няма съществена промяна в електоралните нагласи. Това става ясно от

...
Няма съществена промяна в електоралните нагласи. Това става ясно от
Коментари Харесай

Без промяна в електоралните нагласи, според Галъп

Няма основна смяна в електоралните настройки. Това излиза наяве от разгласява резултатите от последното изследване на електоралните настройки на „ Галъп интернешънъл болкан ”. Декларативната сигурност на гласоподаване в възможни парламентарни избори е 35,4%. От всички декларирали гласоподаване, 3,1% споделят, че ще гласоподават с „ Не поддържам никого “.

Изследването е извършено за Българска национална телевизия сред 29 февруари и 8 март 2024 година измежду 810 души по метода „ лице в лице “ с таблети. Извадката е представителна за пълнолетното население на страната. Максималното общоприетоо отклоняване е ±3.5% при 50-процентните дялове. 1% от цялата извадка е еднакъв на към 54 хиляди души.

Ако изборите за Народно заседание бяха в този момент, резултатите биха били следните: ГЕРБ-СДС биха взели 26,4% от подадените за партия, коалиция или претендент гласове, ПП-ДБ – 19,6%, „ Възраждане “ – 14,8%, Движение за права и свободи – 14,7%, Българска социалистическа партия – 10,6%, Има Такъв Народ – 5,1%. Останалите гласове щяха да се разпределят сред разнообразни други по-малки обединения. 

Сред трите съществени институции на политическото посланичество и власт у нас с най-високо утвърждение е президентската: с 39,5% доверие, при 43,9% съмнение. Доверието в държавното управление е 15,1%, а недоверието – 75,2%, а Народното събрание е с 12,2% доверие, при 80,2% съмнение. Процентите до 100 са за сметка на тези, които не могат да образуван отговор.

От  „ Галъп интернешънъл болкан “ показват, че доверието в главните политически фигури на централната власт също демонстрира челна позиция на Румен Радев, а доверието по отношение на главните партийни водачи е съразмерно на поддръжката за партиите им. По предписание у нас недоверието към обществени фигури е доста по-високо от доверието. Различна е и степента на осведоменост, а постоянно има и друга по големина група, която се колебае в отговора си. Изключението в последно време нормално е президентът – където стойностите на доверие и съмнение са близки. Доверието в Мария Габриел е 24,9%, а недоверието – 52%. 16,9 на 100 имат доверие на Николай Денков, а 67,5% нямат доверие. Доверието в ръководителя на Народното събрание Росен Желязков е 14,2%, а недоверието е 56,9%.  
Източник: novinionline.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР