Новак Джокович пропусна мачбол в тайбрека на третия сет, но

...

Новак Джокович загуби сет от Тенис Сандгрен в Ню Йорк

Новак Джокович пропусна мачбол в тайбрека на третия сет, само че пречупи представителя на домакините Тенис Сандгрен в мач от втория кръг на Откритото състезание по тенис на Съединени американски щати. Сърбинът се наложи с 6-1, 6-3, 6-7(2), 6-2 след 2 часа и 48 минути, като двамата изиграха общо 243 точки.

Всички резултати от третия ден на US Open 2018

Николоз Басилашвили и Николас Хари попариха домакините

Джокович ще срещне в утрешния 1/16-финал французина Ришар Гаске. Французинът преодоля сънародника на Ноле Ласло Джере с 6-3, 7-6(5), 6-3.

" Мисля, че играх доста добре в първите два сета, само че по-късно изпаднах в някаква дупка. Не съм удовлетворен, че разреших да изгубя централизация, само че съумях да се взема в ръце и да печеля четвъртия сет ", показа №6 в схемата Новак Джокович, който другояче е любимец за продобиване на трофея.

Сандгрен за повторно губи тази година от Джокович мач от шампионат от " Големия шлем ". През юли на Уимбълдън американецът взе единствено 6 гейма. Тенис беше очевидно сдържан в края на мача и се съобщи.

При триумф против Гаске Ноле ще спори в понеделник с спечелилия от дуела Люка Пуй (Франция) - Жоао Соуза (Португалия).