Новак Джокович отново спечели "Уимбълдън". 35-годишният сърбин надви световния №40

...

Новак Джокович със седма титла на Уимбълдън

Новак Джокович още веднъж завоюва "Уимбълдън ". 35-годишният сърбин надделя международния №40 Ник Кирьос на финала с 3:1 сета - 4:6, 6:3, 6:4, 7:6(3), с цел да вдигне победоносно ръце и да ликува с 21-вата си купа от Големия шлем. Джокера към този момент изостава единствено с една купа от Шлема от Рафаел Надал, който има 22.

За Ноле това е четвърти следващ трофей на "Уимбълдън " и общо седми на "Свещената трева ". Така той изравни достижението на Пийт Сампрас (също със 7 трофеи на "Уимбълдън ") и се приближи до рекордьора в Откритото състезание на Англия по тенис - Роджър Федерер (с 8 титли), предава blitz.bg/sport.

Ексцентричният Ник Кирьос в никакъв случай до момента не беше играл край от Шлема. Два пъти беше достигал до четвъртфиналите. Както е известно, австралиецът не игра полуфинала против Рафаел Надал поради травмата на испанеца, който бе заставен да се отдръпна, до момента в който Джокович трябваше да прекара два часа и половина на корта за успеха с 3:1 гейма против представителя на домакините Камерън Нори.
Това беше общо трети мач сред Ноле и Кирьос. Предишните им две срещи бяха извоювани от австралиеца - в Индиън Уелс и Акапулко през 2017 година. Днес обаче Джокович не позволи изненада и макар че загуби първия сет с 4:6, по-късно сътвори поврат и справедливо ликува.