Носителят на Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) започна по перфектен

...

Хебър с бърза победа във Варна

Носителят на Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) стартира по съвършен метод присъединяване си в Суперлигата при мъжете, откакто стартира с чиста победа при гостуването си във Варна. Волейболистите на Атанас Петров, надиграха Черно море (Варна) с 3:0 (25:18, 25:20 25:17) в мач от първия кръг, който се игра във варненската зала „ Христо Борисов “.

Класният състав на гостите от Пазарджик бе водещ от самото начало на срещата, като нямаше особени усложнения за спечелването на обособените елементи. И в трите гейма „ тигрите “ взимаха огромен задатък, като след 20-а точка безгрижно позволяваха на домакините да понижат пасива си и да отбележат повече точки, само че записаха крайната победа за 75 минути игра.  Мач за Суперкупата: Хебър - Нефтохимик 3:0 @@@

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (18:25, 20:25, 17:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Христо Енков, Емилиян Георгиев, Явор Генов, Калоян Балабанов, Траян Иванов, Николай Колев - Иван Манолов-либеро (Димитър Василев, Димитър Славов, Йоан Кайряков, Даниел Ал Атраш)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ
ХЕБЪР: Георги Братоев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов, Венцислав Рагин, Николай Къртев - Петър Каракашев-либеро (Мартин Симеонов, Стойко Ненчев, Любомир Агонцев)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ