Норвегия спечели олимпийската титла в отборното състезание от северната комбинация

...

Отборът на Норвегия с титлата в северната комбинация

Норвегия завоюва олимпийската купа в отборното съревнование от северната композиция на Игрите в Пекин.

Йенс Лурос Офтебро имаше задатък от 10 секунди преди да съобщи на последния пост, където Йорген Гробак не остави никакви шансове на съперниците си и с преднина от 54 секунди сграбчи първото място.

Германия завоюва трагично борбата с Япония и Австрия за второто място, откакто Винценц Гайгер, Ямамото Риота и Мартин Фриц се движеха дружно до последните 100 метра от конкуренцията.

Гайгер и Ямамото изпревариха Фриц и макар че японците дадоха всичко от себе си, с цел да се преборят с германците, останаха трети.
Източник: bnr.bg