Ница победи Метц с 1:0 в мач от 19-ия кръг

...

Ница се върна на победния път във Франция

Ница победи Метц с 1:0 в мач от 19-ия кръг на Лига 1. Единственото гол в срещата бе дело на Еван Гесон от дузпа в 77-ата минута.

В 11-ата минута играчите на Ница имаха искания за дузпа, само че те не бяха почетени от Стефани Фрапар.

16 минути по-късно Метц получи правото да извърши директен свободен удар от границата на наказателното поле. Ударът на Фали Канде обаче обаче мина над напречната греда.

Пет минути преди края на първото полувреме Кефрен Тюрам стреля с глава, само че вратарят на гостите съумя да се намеси.

В 75-ата минута Ница въпреки всичко получи 11-метров углавен удар след нарушаване на Фали Канде. Зад топката застана Еван Гесон, който изпрати изстрела си в долния ляв ъгъл.

Шест минути по-късно Алекси Клод-Морис се озова на добра позиция в наказателното поле, само че осъществяването му избавено от Александър Укиджа.

В 85-ата минута домакините сътвориха още една заплаха, като още веднъж Клод-Морис не съумя да преодолее Укиджа.

В идващия кръг Ница ще се изправи против Брест, до момента в който Метц ще срещне Лориен.

Така Ница се върна пътя на успехите, след провалянето от Рен в предишния кръг и към този момент има 38 точки. " Орлите " се се намират на второто място в класирането, до момента в който Метц е 15-ти с 16 пункта.