Нидерландия победи Гърция с минималното 1:0 в мач от 7-ия

...

Гол от дузпа на Върджил ван Дайк в добавеното време донесе успеха на Нидерландия над Гърция

Нидерландия победи Гърция с минималното 1:0 в мач от 7-ия кръг на европейските квалификации за Евро 2024. Върджил ван Дайк означи победното попадение от дузпа в 93-ата минута.

През първото полувреме вратарят на домакините Одисеас Влаходимос резервира равенството в резултата, откакто избави дузпа на Воут Вегхорст.

След почивката " лалетата " бяха по-активни в напред във времето и справедливо стигнаха до надвит гол, въпреки той да пристигна чак в добавеното време на конфликта. Главният съдия Алехандро Ернандес отсъди нов 11-метров углавен удар за нарушаване против Дензъл Дъмфрис. Капитанът на гостите Върджил ван Дайк оформи крайния резултат с удар в средата на вратата.

В края на дуела наставникът на домакините Густаво Пойет бе изпъден с пряк червен картон поради претенциите си към съдийството.

В класирането на група " В " Нидерландия и Гърция имат идентичен актив от 12 точки. Възпитаниците на Роналд Куман обаче заемат втората позиция, поради триумфа в директния дуел.

В различен мач от групата, игран по същото време, с 4:0.