Неймар отбеляза два гола и изпревари Пеле на първо място

...

Неймар задмина рекорд на Пеле

Неймар означи два гола и изпревари Пеле преди всичко във безконечната ранглиста на голмайсторите за Бразилия. Селесао победи с 5:1 Боливия като хазаин в първи мач от международните квалификации за зона Южна Америка.

Неймар пропусна дузпа през първото полувреме, само че се разписа на два пъти в 61-ата и 93-ата минута. Така той към този момент има 79 гола – с две повече от именития Пеле.

Родриго също беше прецизен на два пъти, откакто откри резултата в 24-ата минута и добави още един в 52-ата след прелестна асистенция от Бруно Гимараеш. Рафиня, който размени Антони в състава, бе прецизен за 2:0 секунди след началото на второто полувреме след асистенция на Неймар, а Боливия стигна до почетно попадение посредством Виктор Албрего в 78-та минута.

Във вторник Бразилия гостува на Перу във втория кръг от квалификациите на зона КОНМЕБОЛ.

Уругвай също потегли с победа, откакто надделя с 3:1 Чили като хазаин. За тима на Марсело Биелса, който записа първи триумф като селекционер, точни бяха на два пъти Николас де ла Крус и един път Федерико Валверде. За Чили вкара Артуро Видал.

Източник: safenews.bg