Непоставената чехкиня Каролина Мухова се класира за финала на Ролан

...

Сабаленка не можа да стигне финала на “Ролан Гарос”

Непоставената чехкиня Каролина Мухова се класира за финала на " Ролан Гарос " след  драматична победа със 7:6 (5), 6:7 (5), 7:5 против Арина Сабаленка след 3 часа и 17 минути.

Мухова, която заема 43-то място в международната класация, избави един мачбол и реализира популярен поврат от 2:5 до 7:5 в третия сет, печелейки пет поредни гейма.

26-годишната чешка тенисистка записа първа победа против представителката на Беларус в общо два дуела против нея.

Поставената под номер 2 Сабаленка, която победи с купата от Откритото състезание на Австралия по-рано през сезона, позволи първо проваляне в " Големия шлем " тази година след записаните 12 поредни победи. Тенисистката от Беларус загуби първия сет след тайбрек, само че по-късно изравни след 13-ия гейм във втората част.

Каролина Мухова, която изглеждаше извънредно изтощената в последните разигравания от дуела, ще взе участие в първи край в шампионат от " Големия шлем " в своята кариера.

" Не знам какво се случи. Атмосферата, хората - те ми помагаха. Борих се, толкоз съм щастлива. Опитвам се играя моя жанр и това работи. Атмосферата е превъзходна, всички ме поддържаха. Чувството е повече от необикновено ", разяснява Мухова на корт " Филип Шатрие ", броени минути след триумфа против Арина Сабаленка.

На финала на " Ролан Гарос " 2023 Каролина Мухова ще играе против победителката от дуела сред Ига Швьонтек (Полша) и Беатрис Адад Мая (Бразилия). Лидерката в класацията на УТА Швьонтек завоюва купата в Париж през 2022 година.