Немският шампион Берлин Рисайклинг Волейс пристигна у нас. Воденият от

...

Берлин Рисайклинг пристигна за мача с Хебър от петия кръг на Шампионската лига

Немският първенец Берлин Рисайклинг Волейс дойде у нас. Воденият от Седрик Енард отбор гостува на родния първенец Хебър (Пазарджик) в мач от пети кръг на най-престижния европейски шампионат - Шампионската лига. Двубоят е в четвъртък (12 януари), от 19:00 ч. в зала " Васил Левски ".

В първия дуел сред двата тима грандът от немската столица надви с 3:2 гейма. Тимът е без единия си разпределител и капитан - испанеца Анхел Трининдад де Аро, който през ноември получи контузия в дуела против Халкбанк и бе опериран, като продължава възобновяване си. Капитанската лента в негово неявяване носи Рубен Шот. Всички останали състезатели са на линия. В състава на Бундестима има още десетима чужденци - либерата Адам Ковалски (Полша) и Сатоши Цуики (Япония), финландския посрещач Анти Ронкайнен, австралийците Аршдийп Досандж (разпределител) и Ниймая Моут (център), както и френския национал Тимоте Карле, американеца Коди Кесел, словенският национал Сашо Щалекар, и диагоналите Марек Шотола (Чехия) и Матеуш Краучук Родригеш (Бразилия).

Досандж бе притеглен точно на мястото на контузения Анхел Тринидад, като договорът му е до края на януари.

Немският отличник идва в България след две следващи победи в Бундеслигата - над Люнебург с 3:1 гейма и над Нетцхоперс с 3:0 гейма.

Бившият национал и един от най-опитните и класни волейболисти - Николай Николов се завърна в редиците на първенеца Хебър (Пазарджик). Централният блокировач лекуваше травма, която го извади от игра съвсем два месеца.

Ники Николов към този момент тренира със своите съотборници, като се чака да бъде разполагаем за мача против Берлин Ресайклинг Волей.

„ Чувствам се прелестно след дългото неявяване. Ще създадем всичко допустимо, с цел да реализираме триумф срещ германците. Смятам, че на всеки доста му се желае – тези, които са на терена, и тези които влизат извън, да създадем една хубава победа пред родна аудитория “, разяснява централният блокировач.

Във краткотрайното класиране в най-престижната евронадпревара Берлин Рисайклинг е трети с 5 точки (2 победи, 2 загуби).