Нефтохимик 2010 победи с 3:0 (25:23, 29:27, 25:19) у дома

...

Нефтохимик записа чиста победа над Марек във волейболния елит мъжете

Нефтохимик 2010 победи с 3:0 (25:23, 29:27, 25:19) вкъщи Марек Юнион-Ивкони в първи мач от шестия кръг от шампионата на България по волейбол за мъже. Шампионите срещнаха компликации в първата и втората част, само че завършиха срещата с три точки и трети триумф през акцията.

Във втория гейм бургазлии позволиха равнене от 24:21 до 24:24, само че по-късно не воденият от треньора Атанас Петров състав се добра до трагичен триумф с 29:27.

В третата част първенците от предишния сезон поведоха с 12:10 и 20:16, с цел да приключат дуела при 25:19.

Най-резултатен в интерес на спечелилите стана Венелин Кадънков с 15 точки, а съотборникът му Бранимир Грозданов добави още 13 точки.

За гостите с 12 точки се отличи Димитър Дулчев.

Марек има шест следващи загуби на 11-то място в класирането досега, до момента в който Нефтохимик 2010 реализира трета победа и заема пета позиция.

Във вторник ЦСКА гостува на Раковски-1964, а до момента в който Добруджа 07 приема Берое 2016.