Най-силният ни тенисист Григор Димитров (№47) загуби на старта на

...

Гришо се срина срещу 84-ия в света

Най-силният ни тенисист Григор Димитров (№47) загуби на старта на главната скица на шампионата АТР 250 в Женева. След като преодоля квалификациите, в които игра по свое предпочитание, той се срина в първия кръг от главния шампионат против Федерико Делбонис (Арж, №84). Двубоят бе отсрочен от понеделник вечерта поради дъжд край Женевското езеро. Хасковлията имаше 2 победи против Делбонис, само че се показа зле при първия им конфликт на клей. При това Гришо бе повече от безапелационен в първия сет с 6:1, само че по-късно отстъпи по всички индикатори на аржентинеца, който го надигра с 6:4, 6:2. Особено неоснователен Димитров бе в решаващия сет, когато стартира с пробив още в първия гейм, само че незабавно върна жеста, а в четвъртия поведе с 40:0 и позволи още веднъж да бъде продънен. Последната топка в мача Гришо сбърка при воле и напусна шампионата, в който реши да се приготви за започващия в неделя " Ролан Гарос ".
Източник: duma.bg