Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на

...

Григор Димитров приключи участието си в Мадрид |

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на шампионата по тенис от сериите " Мастърс " на клей в Мадрид с награден фонд от 6,58 милиона евро. Най-добрият български тенисист загуби с 3:6, 4:6 против Стефанос Циципас.

Поставеният под номер четири в схемата представител на Гърция направи пробив за 4:2 в първия сет, което му разреши да поведе в резултата.

Хасковлията още веднъж загуби подаването с в третия гейм на втората част и това беше решителният миг в дуела, траял 78 минути.

Циципас показва отличен начален удар, против който българинът не съумя да откри противопоставяне.

Григор Димитров, който не съумя да доближи до нито една точка за пробив, има четири провали в общо пет срещи със своя гръцки съперник, заемащ петата позиция в международната класация.

На четвъртфиналите в испанската столица Стефанос Циципас ще играе против шестия в схемата руснак Андрей Рубльов.

Преди две седмици Димитров загуби против гръцкия представител и в Барселона.
Източник: offnews.bg