Най-добрата футболистка на България за 2021 и 2022 година Симона

...

Симона Петкова отбеляза нов гол за край на сезона в Швейцария

Най-добрата футболистка на България за 2021 и 2022 година Симона Петкова още веднъж означи гол за своя Аарау.

Във втори следващ мач тя вкарва на някогашния си тим Йънг Бойс, като този път се разписа при загубата с 2:3 в мача реванш от плейофната фаза на швейцарското състезание, игран в Берн, който беше и финален за този сезон.
 Симона Петкова е най-хубавата футболистка, Никола Илиев е най-прогресиращ

Играчът на Интер завоюва оценката с 28 гласа

В 42-ата минута при върната топка обратно Петкова насочи прекрасен удар с левия крайник в опразнената врата и откри резултата. Двата отбора си размениха по още един гол през втората част, и дуела се реши след продължения, в които Йънг Бойс съумяха да вкарат нови две попадения и да завоюват. Петкова остана на терена през всичките 90 минути.

С този гол българската националка има на сметката си пет попадения. Тя претърпя интервенция през месец юли предходната година и се завърна в игра при започване на 2023-а. От присъединението си към Аарау през зимния трансферен прозорец, Петкова стартира всички мачове като титуляр и способства за реализиране задачите на тима си.