Най-добрата българска биатлонистка Милена Тодорова завърши 46-та в преследването на

...

Милена Тодорова с 46-то място в преследването в Льо Гран-Борнан

Най-добрата българска биатлонистка Милена Тодорова приключи 46-та в преследването на 10 км от Световната купа във френския зимен курорт Анси Льо Гран-Борнан.

Тодорова, която във вчерашния спринт бе 12-та през днешния ден позволи три пропуща в стрелбата си и това я смъкна с над 30 позиции в крайното нареждане.

В последна сметка българката финишира на над 5:20 минути от победителката Елвира Йоберг, която потегли осма по трасето, само че смъкна всичките си 20 цели и справедливо стигна до първата си самостоятелна победа през сезона в Световната купа.

Втора и трета пък се подредиха надлежно италианката Лиза Витоци и французойката Жулия Симон.

Малко по-рано в мъжкото гонене на 12.5 км пък подиумът бе окупиран от биатлонистите на Норвегия, откакто първи приключи Стурла Холм-Лагрейс, следван от Ветле Шястад Кристиансен и Йоханес Тингес Бьо.

Утре стратегия в Анси Льо Гран-Борнан продължава с първите за сезона стартове в дисциплината всеобщ старт и при мъжете, и при дамите.