Навръх 106-ата годишнина от своето основаване Ботев (Пловдив) навакса два

...

Навръх 106-ия си рожден ден "Ботев" навакса два гола пасив и победи "Верея" с 4:2

Навръх 106-ата годишнина от своето учредяване " Ботев " (Пловдив) навакса два гола пасив и победи " Верея " (Стара Загора) с 4:2 като посетител в предпоследния мач от 25-ия кръг на Първа лига.

Домакините поведоха с два ранни гола на дебютиралия за тима Венцислав Христов. 40-метров изстрел на Жоао Пауло обаче върне гостите в мача, а попадения след почивката на Диого Кампос, Тодор Неделев и Стивън Петков донесоха трите точки на " канарчетата ".

" Ботев " записа втора поредна и общо десета победа за сезона. Носителят на Купата на България събра 39 точки и се приближи на пет от четвъртия " Берое " и на 11 от третия " Левски ". " Лудогорец " е водач с 63 точки, следван от ЦСКА с 60.

" Верея " затваря топ 6 с 35 точки. Тези шест тима си осигуриха място в шестицата за плейофната фаза още в предишния кръг. До края на постоянния сезон в Първа лига остава още един кръг, който ще се изиграе на 16, 17 и 18 март.

Двубоят на " Трейс сцена " стартира чудесно за " Верея ". В осмата минута Здравко Илиев хвърли мощен тъч в наказателното поле, а Димитър Пиргов продължи топката към вратата в опита си да я почисти. Христов протегна крайник и от близко не остави шансове на Иван Чворович.

Десет минути по-късно нова неточност на Пиргов докара до второ попадение. Защитникът се подхлъзна при дълго по диагонал подаване към Георги Андонов. Опитният нападател на " Верея " напредна отдясно и центрира към далечния завършек на вратарското поле. Пламен Димов изпусна Христов, Серкан Юсейн закъсня да го покрие и нападателят умерено насочи топката в мрежата с глава.

" Ботев " се засилва след гола и притисна противника. " Верея " обаче се защитаваше плътно спретнат в своята половина и не даваше благоприятни условия за рискови офанзиви пред Пламен Колев. Това принуди гостите да разчитат напълно на изстрели от далечно разстояние.

Именно един подобен шут от отдалеченост върна " канарчетата " в мача. Жоао Пауло пое топката към централната линия и с удар от близо 40 метра хвана неопитен Колев, който се озова на тревата, до момента в който гледаше по какъв начин топката влиза във вратата му.

" Ботев " продължи с далечните удари, а Пауло още един път беше покрай попадение преди почивката. Той стреля от левия ъгъл на наказателното поле по диагонала, само че топката мина над напречната греда.

Още на почивката старши треньорът на " Ботев " Николай Киров предприе две промени. Той пусна в игра Радослав Кирилов вместо неуверения Пиргов, а Стивън Петков размени Густаво Афонсо.

Само две минути след началото на второто полувреме пловдивчани изравни. Димов лиши топката в центъра, а Неделев я продължи към Жоао Пауло. Бразилецът напредна отляво и центрира във вратарското поле, където Диого Кампос беше изтърван и означи с глава.

" Ботев " продължи да господства и съумя да стигне до цялостен поврат в 71-ата минута. За трети път от началото на мача Неделев получи отлична позиция за директен свободен удар. Този път водачът на " канарчетата " се възползва, откакто трансферира стената, а Колев още веднъж не беше безапелационен на вратата на " Верея ".

В 82-ата минута " Ботев " реши мача с четвърто попадение. Елиаш загуби топката пред наказателното поле на гостите, които бързо я изнесоха към Неделев на десния фланг. Той пусна противоречиво подаване през центъра за Лазар Марин. Полузащитникът обаче съумя да направи отлично първо допиране, след което мина фронтално през защитата на " Верея " и доближи съвсем до аутлинията. Последва подаване към Стивън Петков, за който остана единствено да насочи топката във вратата на два метра от голлинията.
Източник: dnevnik.bg