Националният волейболен отбор на Канада постигна своята 5-а победа в

...

Канада се справи с Китай в Лигата на нациите

Националният волейболен тим на Канада реализира своята 5-а победа в Лигата на нациите. Играчите на Глен Хоуг се оправиха и се постановиха над Китай с 3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 25:17) в първата си среща от шампионата в Група 13 от 4-ия уикенд на конкуренцията, играна тази нощ пред малко над 1200 фенове в зала " Сиърс Сентър Арена " в Хофмън Естейтс (САЩ).

По този метод " кленовите листа " са на 8-о място във краткотрайното общо класиране на Лигата с 5 победи, 5 загуби и 15 точки. Китай пък е на дъното, на последната 16-а позиция с едвам 1 победа, 9 загуби и 4 точки. Утре (23 юни) Канада ще играе с домакините от Съединени американски щати, които доскоро биха Япония с 3:0 гейма. Мачът е от 03,30 часа българско време. Преди това, довечера от 22,00 часа китайците ще излязат против " самураите " в азиатското дерби на шампионата.

Най-полезни за канадския отбор станаха капитанът Джон Перин (4 блока, 1 ас и 44% успеваемост в атака) и влезлият като запаса още в първия гейм Райън Склейтър (1 блок, 1 ас и 58% успеваемост в атака) с по 20 точки за успеха.

За китайците Синяо Даи приключи с 15 точки (1 блок, 2 аса и 55% успеваемост в атака), а Чуан Дзян (1 блок и 33% успеваемост в атака) и Либин Лиу (2 блока и 34% успеваемост в атака) се регистрираха с по 12 точки, само че и това не бе задоволително за триумф.

КАНАДА - КИТАЙ 3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 25:17)
КАНАДА: Брет Уолш 2, Шарън Върнън-Евънс 1, Джон Перин 20, Никола Хоуг 11, Грейъм Виграс 8, Лукас Ван Беркел 7 - Блейър Бан-либеро (Райън Склейтър 20, Джейсън Де Роко)
Старши треньор: ГЛЕН ХОУГ
КИТАЙ: Гуодзун Жан 3, Чуан Дзян 12, Синяо Даи 15, Либин Лиу 12, Лонхаи Чен 9, Шухан Рао 8 - Дзяхуа Тон-либеро (Сайсян Ду 2, Дзиний Уан, Яочен Ю)
Старши треньор: РАУЛ ЛОСАНО.