Националният отбор по футбол на България допусна третото си поражение

...

Националите по футбол с поредна загуба |

Националният тим по футбол на България позволи третото си проваляне в Лигата на нациите. В група 4 от дивизия Б " трикольорите " изгубиха с минималното 0:1 вкъщи против водача в класирането Уелс.

Преди почивката двата тима не предложиха забавни голови положения пред Уейн Хенеси и Николай Михайлов.

На два пъти Джо Родон не съумя да улучи вратата, защитавана от Николай Михайлов. В другата половина в няколко случая Георги Йомов сподели добра техника, само че финтовете му не заплашиха вратата на гостите.

През втората част офанзива по дясното крило беше приключена от Тайлър Робъртс с центриране към Норингтън-Дейвис, само че той стреля над вратата.

Николай Михайлов се прояви устойчиво в 53-ата минута на срещата, когато мазета удар на Хари Уилсън от фаул.
Четвърт час преди края на дуела Раби Матондо направи извънреден пропуск пред вратата на България.

Пет минути преди приключване на постоянното време Джонатан Уилямс засече центриране на Неко Уилямс, като не остави шансове за Михайлов и обезпечи триумфа с един гол в интерес на " драконите ".

Влизането в игра на Исмаил Иса и Бирсент Карагарен в предни позиции не оказа помощ на българите да трансформират крайния излаз от мача.

След това проваляне България остава на четвърто място в групата с актив от камо една точка.
Източник: offnews.bg