Националният отбор по баскетбол за жени на Австралия успя да

...

Австралия срази Канада на Световното първенство по баскетбол за жени

Националният тим по баскетбол за дами на Австралия съумя да победи този на Канада със 75:72. Мачът бе оспорван, само че " кенгуратата " излезнаха крайни спечелили.

Първата четвърт бе превъзходна за канадките, откакто те взеха ранен задатък и приключиха частта превъзходно 23-14. Австралия трябваше да реагира, само че вторият интервал стартира извънредно равностойно. Все отново, девойките, водени от Санди Брандело, откакто изостанаха с 14, съумяха да създадат извънреден поврат, реализирайки 19 безответни следващи точки. Така първото полувреме приключи при резултат 33-38.

Третата четвърт донесе нов ефектен поврат. След като Австралия поведе с 4, последваха доста мощни минути за Канада и най-после на частта те водеха с шест точки. Фаворитките от Австралия съумяха да реагират още веднъж, откакто малко преди края имаха преднина от пет точки. Канада отхвърли да се съобщи и смъкна разликата до 3, само че това не бе задоволително и " кенгуратата " се поздравиха с триумфа.

Канада са първи в група B с актив от 7 точки. След днескашния мач, Австралия е на трета позиция също със 7 пункта.