Националният отбор на Италия по футбол подобри свой рекорд от

...

Италия подобри свой рекорд на легендата Дино Дзоф

Националният тим на Италия по футбол усъвършенства собствен връх от времето на именития вратар Дино Дзоф за най-вече следващи минути без позволен гол. „ Адзурите “ се нуждаеха от 88 минути в мача против Австрия от осминафиналите на Евро 2020, в които да не инкасират попадение. Между 1972 и 1974 година Италия не получава гол в 1143 минути. Статистиката включва единствено постоянното време на мачовете, а не и продълженията. Тогава серията на Дзоф, който непроменяемо е на вратата в този интервал, е прекратена в дуел против Хаити.

След като постоянното време против Австрия завърши при 0:0, сегашният отбор на Италия обнови върха на 1145 минути. Серията ще продължи и на четвъртфиналите на Евро 2020. За настоящото достижение заслуга имат четирима вратари – Джанлуиджи Донарума (964 минути), Салваторе Сигиру (91), Алваро Краньо (63) и Алекс Мерет  (27).
Източник: bnr.bg