Националният отбор на Хърватия надигра Испания с 3:0 в среща

...

Хърватия с чиста победа над Испания в групата на България

Националният тим на Хърватия надигра Испания с 3:0 в среща от Европейското състезание по волейбол игран в зала " Конгресна " във Варна. В обособените елементи хърватите се постановиха с 25:19, 25:20, 25:22. По този метод воденият от Седрик Енард отбор изпревари България в класирането в група " В ".

Волейболистите от балканската страна са втори в таблицата с 5 точки (2 победи, 1 загуба). " Лъвовете " са трети с 3 точки (1 победа, 1 загуба), само че и мач по-малко. Иберийците са четвърти със същия актив и баланс, само че с по-лошо геймово съответствие от нашия отбор. Утре (2 септември) хърватите почиват, а на 3 септември (неделя) срещат точно момчетата на Пламен Константинов - в 20:30 ч. Испания излиза против Словения на следващия ден (2 септември) - в 17:30 ч.

Най-резултатен за спечелилите бе Петър Дирлич с 16 точки, а 15 записа Марко Седлачек.

За Испания Жорди Рамон Ферагут се регистрира с 13 точки, като бе единственият с двуцифрен актив в тима.
 България с първа победа на Европейското състезание по волейбол!