Националният отбор на Еквадор е на крачка от класиране за

...

Жорди Кайседо и Еквадор все по близо до Катар 2022

Националният тим на Еквадор е на крачка от класиране за Световното състезание в Катар. Жорди Кайседо и неговите съотборници направиха 1:1 в гостуването си на Перу. С хикса Еквадор резервира третото си място в класирането след грандовете Бразилия и Аржентина, като до края в зона КОНМЕБОЛ остават още 2 кръга.
Кайседо се появи в игра 10 минути преди края, като тогава и двата гола към този момент бяха вкарани. Еквадор откри още във втората минута, когато Микаел Естрада се възпoлзва от подаване на Торес и вкара. В 70-ата минута Перу изравни посредством Едисон Торес.
Така Еквадор е на три точки пред четвъртия Уругвай. В последните си два мача Еквадор ще се изправи против Парагвай, който няма късмет за класиране и против Аржентина, като " албиселесте " към този момент си обезпечи присъединяване на Мондиала.
При избрани условия, даже и точка за Еквадор в предпоследния мач, би класирала отбора на Жорди Кайседо за Катар.
Източник: sportlive.bg