Националният отбор на България записа разгромна победа в първия мач

...

Зрелищен успех за младата България в дебюта на Младен Кърстаич

Националният тим на България записа разгромна победа в първия мач под управлението на новия селекционер Младен Кърстаич.

На стадион „ Лудогорец Арена “ в Разград младият ни отбор надви над Гибралтар с 5:1, като имаше опция да направи резултата още по-изразителен.
В дебюта си сръбският експерт заложи на нова система с трима централни бранители – Валентин Антов, Петко Христов и Антон Недялков, които действаха пред вратаря Наумов. По двата фланга Кърстаич заложи на Иван Турицов и на младия Марин Петков; в центъра на терена стартираха Илия Груев, Филип Кръстев и Илиян Стефанов, а в нахлуване – Радослав Кирилов и капитанът Кирил Десподов.
Още през цялото време България натика противника в неговата половина и сътвори огромен брой положения, които обаче не доведоха до разкриване на резултата. В средата на първото полувреме нашите въпреки всичко означиха – Валентин Антов засече с глава след осъществяване на ъглов удар и откри сметката си с екипа на България. Едва три минути по-късно обаче гостите изненадващо изравниха посредством Рой Чиполина след ново статично състояние. Попадението не смути нашите, които продължиха да нападат нападателно и още веднъж излязоха напред в резултата девет минути преди почивката, когато Кирил Десподов приключи прекрасен пробив на Стефанов.
След подновяването на играта тоталното игрово предимство на „ лъвовете “ се материализира – първо Радослав Кирилов с мощен удар направи 3:1, а малко по-късно Илиян Стефанов с глава вкара четвърти гол. Девет минути преди края и дебютантът Марин Петков увенча положителната си игра с красиво попадение, с което оформи крайното 5:1.
С тази победа България събра шест точки в групата си от шампионата УЕФА Лига на нациите. На 26 септември нашите момчета гостуват на Северна Македония в пряк конфликт за второто място в групата.
Източник: novinata.bg