Националният отбор на България приема Италия в мач от световните

...

Ново тежко изпитание за националния отбор по футбол

Националният тим на България приема Италия в мач от международните квалификации. Срещата е довечера от 21:45 часа на Националния стадион " Васил Левски ".  В четвъртък вечер " лъвовете " изгубиха с 1:3 от Швейцария в първия си мач. Възпитаниците на Ясен Петров позволиха три гола в границите на шест минути при започване на мача, след което " кръстоносците ", очевидно другарски настроени, стопираха да играят. В същото време Италия надделя с 2:0 Северна Ирландия. Очаква се селекционерът Ясен Петров да направи най-малко четири промени в титулярния си състав довечера. На вратата още веднъж ще е Пламен Илиев. Пред него в защита ще играят Страхил Попов, Сисиньо, Васил Божиков и Валентин Антов. В средата на терена ще се разчита на Ивайло Чочев, Георги Костадинов и Кристиян Малинов. Атаката ще води Андрей Гълъбинов, подпомаган от Кирил Десподов и Спас Делев. На пейката ще седната Георги Йомов и Петър Занев. Футболистите на ЦСКА играха доста едва против швейцарците. Селекционерът на Италия Роберто Манчини възнамерява куп промени в своя състав. Джорджо Киелини и Доменико Берарди въобще не пътуваха за София. На тяхно място ще играят Франческо Ачерби и Федерико Киеза. Очаква се в средата на терена да са халфовете на Интер Николо Барела и Стефано Сенси. Атаката ще води Андреа Белоти, а на пейката ще остане Чиро Имобиле.  България има положителни мемоари от последното посещение на Италия. Преди шест години дуелът на " Васил Левски " приключи 2:2. Тогава още в 4-ата минута Йордан Минев си вкара автогол. " Трикольорите " обърнаха след попадения на Ивелин Попов (11) и Илиян Мицански (17). Едва в 84-ата минута " скуадрата " се добра до равенството с гол на Едер.
Източник: dnesplus.bg