Националният отбор на България победи Грузия с 4:1 в контролна

...

Футбол: България победи Грузия 4:1 в контролна среща

Националният тим на България победи Грузия с 4:1 в контролна среща, играна на Националния стадион " Васил Левски " в София.

Възпитаниците на Ясен Петров демонстрираха въодушевена игра, с цел да надиграят изрично своя противник и да запишат втори следващ триумф, откакто в края на предходната седмица се постановиха над Литва с 1:0 в квалификационен мач за Мондиал 2022.

Мачът с Грузия стартира чудесно за " лъвовете ", които поведоха в резултата в 20-та минута, когато Тодор Неделев се разписа с чудесно осъществяване от свободен удар. В 34-та минута България получи право да извърши дузпа за нарушаване против Димитър Илиев, а пострадалият невъзмутимо осъществя наказателния удар. Малко преди почивката

Спас Делев повиши на 3:0 след асистенция на Неделев. Седем минути след началото на втората част бранителят Андре Христов означи дебютния си гол за националния тим след положително центриране на Неделев. Седем минути преди края на постоянното време гостите стигнаха до почетен гол посредством Давиташвили, показва БГНЕС.

По този метод България приключи паузата за мачове на националните тимове с две победи над Грузия и Литва и едно тъждество с Италия във Флоренция. В идващия си мач на 9 октомври България гостува на Литва, а три дни по-късно приема Северна Ирландия в София.
Източник: mediapool.bg