Националният отбор на България по волейбол за жени загуби за

...

Италия свали България от първото място в групата на ЕвроВолей 2023

Националният тим на България по волейбол за дами загуби за първи път на Европейското състезание по волейбол. „ Лъвиците “ ни нямаха шансове против домакините Италия, които са и огромен любимец за купата. България падна с 0:3 (16:25, 17:25, 13:25) в „ Арена ди Монца ", изпълнена с екзалтирани тифози. След първите две победи против Хърватия и Босна и Херцеговина нашите започнаха мача като водач в група В. Сега са на второ място. Първата точка в мача беше за България. Италианките обаче отвърнаха с три следващи. Нашите не се стъписаха и изравниха – 3:3. Под голямата поддръжка на публиката в „ Арена ди Монца " домакините дръпнаха със 7:4. Българките обаче бяха решени на борба и върнаха две точки. Италия възвърне задатъка си при 10:7 и треньорът ни Лоренцо Мичели изиска първи таймаут. Ас на „ скуадра адзура " усили преднината на домакините, а последваха и две сполучливи блокади – 13:7. Успяхме на понижим задатъка на Италия, само че незадоволително – 12:16. Когато България ставаше застрашително близо, „ адзурите " натискаха и правеха серии – 19:13. Геймът потегли посока на ликуващата аудитория. Италия го затвори с резултат 25:16.

Втората част отново стартира с българска точка, само че това не промени обстановката. Като под индиго стартира италианска серия - пет следващи. И също като в първия гейм ние дадохме начален тим, докарвайки до 4:5. В последна сметка се повториха събитията – 7:4 за „ скуадра адзура ".Италианската отбрана беше напряко непробиваема и по този начин преднината се трупаше – 11:6. В никакъв случай не седяхме зле на корта и успявахме да „ хапем " домакините. Намалихме пасива си до 9:12. Като че ли по този метод ядосвахме доста Италия и противникът влизаше в серия – 9:14. За страдание бързо разбрахме, че не можем да вземем нещо и от този гейм. Резултатът набъбна на 19:12 и обратът действително беше неосъществим. Беше въпрос на минути Италия да поведе с 2:0. И това се случи с 25:17. Третият гейм стартира най-равностойно и беше единственият, в който на два пъти имахме по две точки преднина – 3:1 и 6:4. В този миг Италия започва серия от седем следващи точки и нещата тотално се обърнаха 6:11. „ Скуадрата " държеше крепко мача в ръцете си и нямаше какво да се случи с изключение на домакинска победа. Италианките трупаха точка след точка, а от нашата преднина не остана и помен – 18:8. Резултатът остана двуцифрен до края на мача, който единствено се доиграваше. Италия победи с 25:13. България отпътува за Торино, където са последните два мача от групата. Първо нашите ще играят против Румъния във вторник, а на другия ден – против Швейцария. Ако спечелим срещите, ще сме сигурно втори в групата и можем да чакаме по-удобен чоп за осминафинал. Преди нашия мач Швейцария победи Румъния с трагичното 3:2. Само Италия е с три триумфа.
Източник: cross.bg